Orlen Cinergia

festiwal

konkurs na Najlepszy Debiut Europejski

21 FORUM KINA EUROPEJSKIEGO ORLEN CINERGIA ŁÓDŹ 25.11- 02.12.2016

 

 1 . Konkurs na najlepszy debiut europejski dedykowany jest fabularnym filmom pełnometrażowym europejskich reżyserów filmowych. Za debiut reżyserski w rozumieniu niniejszego regulaminu uważa się pierwszy i drugi pełnometrażowy film fabularny przeznaczony do dystrybucji kinowej.

 2. Za europejskiego reżysera uznajemy osobę, która urodziła się w europejskim kraju albo posiada obywatelstwo tego kraju. W/ w kraj nie musi on być członkiem Unii Europejskiej. 

3.  Film zakwalifikowany do konkursu powinien być produkcji europejskiej, ale może być także efektem międzynarodowej koprodukcji, z przewagą wkładu koproducenta europejskiego. 

4.  Dla wsparcia i promocji ambitnych, wartościowych, oryginalnych, ciekawych poszukiwań artystycznych młodych europejskich reżyserów filmowych ustanawia się Nagrodę za Najlepszy Debiut Europejski.

5. Nagroda w postaci statuetki Kryształowej Łódki przyznawana jest raz na rok, podczas Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia. 

6. Laureaci otrzymują dyplomy, statuetki i nagrodę pieniężną. 

7. Nagrodzony może zostać wyłącznie film, którego realizacja została zakończona w ciągu 24 miesięcy poprzedzających obrady jury.

8. Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać sami zainteresowani twórcy, producenci oraz instytucje filmowe, w nieprzekraczalnym terminie do 10 października 2016. Komisja selekcyjna wybiera ze zgłoszonych filmów najlepsze jej zdaniem obrazy. Ich liczba jest ograniczona do 10 filmów.

9. Komisja selekcyjna oraz dyrektor artystyczny i programowy, mogą zaprosić do konkursu filmy uznane w gronie organizatorów za wartościowe i ważne.

10. Wyniki selekcji zostaną podane na oficjalnej stronie festiwalu mieszczącej się pod adresem cinergiafestival.pl

11. Nagrodę przyznaje Jury wyłonione przez profesjonalistów, europejskich i polskich reżyserów, autorów zdjęć, producentów, aktorów, scenarzystów, dystrybutorów, krytyków, dyrektorów i selekcjonerów festiwali filmowych

 

WARUNKI UCZESTNICTWA 

W KONKURSIE NA NAJLEPSZY DEBIUT EUROPEJSKI

Screenery filmów na DVD, Blu-ray lub w linku internetowym (z angielskimi napisami) wraz z informacjami zawierającymi oryginalny i jeśli jest angielski tytuł filmu, dane reżysera, producenta, scenarzysty, autora zdjęć, montażysty i aktorów głównych ról należy przysyłać nie później niż do 10 października 2016 roku. Prosimy także o podanie czasu trwania filmu i nośnika, na jakim zostanie przysłana kopia. Zgłoszenia i screenery prosimy przesyłać na adres:

 

21 Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia

Konkurs na Najlepszy Debiut Europejski i Film Drugi

Kino Charlie

ul. Piotrkowska 203/205

90-451 Łódź

Sponsor tytularny

Organizatorzy

            

      

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


   

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2012 Agencja Wydarzeń Artystycznych Pro Cinema - Kino Charlie. Wszystkie prawa zastrzeżone.