Orlen Cinergia

festiwal

konkurs na Najlepszy Debiut Polski

REGULAMIN KONKURSU NA NAJLEPSZY POLSKI DEBIUT FILMOWY I FILM DRUGI

21 FORUM KINA EUROPEJSKIEGGO ORLEN CINERGIA ŁÓDŹ 25.11- 02.12.2016

 

1. Dla wsparcia i promocji ambitnych, wartościowych, oryginalnych i ciekawych poszukiwań artystycznych wśród polskich reżyserów filmowych ustanawia się Nagrodę za Najlepszy Debiut Polski i Film Drugi.
 
2. Nagroda jest przyznawana raz na rok, podczas Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia.
 
3. Laureaci otrzymują dyplomy i statuetki.
 
4. W konkursie mogą brać udział filmy debiutantów, absolwentów i studentów polskich szkól filmowych. Dopuszczamy także możliwość udziału w konkursie pierwszego i drugiego filmu studenta uczelni zagranicznej oraz debiut realizowany w koprodukcji międzynarodowej pod warunkiem, ze jego reżyser ma polskie obywatelstwo.
 
5. Nagrodzony może zostać wyłącznie film, którego realizacja zakończona została w ciągu 18 miesięcy poprzedzających obrady jury.
 
6. Za debiut reżyserski w rozumieniu niniejszego regulaminu uważa się pierwszy i drugi pełnometrażowy film fabularny przeznaczony do dystrybucji kinowej.
 
7. Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać zainteresowani twórcy, producenci oraz instytucje i uczelnie filmowe, w nieprzekraczalnym terminie do 10 października 2016. Komisja selekcyjna wybiera ze zgłoszonych filmów najlepsze jej zdaniem obrazy. Ich liczba jest ograniczona do 10 filmów.

8. Komisja selekcyjna oraz dyrektor artystyczny i programowy, mogą zaprosić do konkursu filmy uznane w gronie organizatorów za wartościowe i ważne.

9. Wyniki selekcji zostaną podane na oficjalnej stronie festiwalu mieszczącej się pod adresem cinergiafestival.pl

 
10. Nagrodę Kryształowego Jabłka przyznaje Jury wyłonione przez profesjonalistów, wybitnych polskich reżyserów, operatorów filmowych, producentów, aktorów, scenarzystów, dystrybutorów, krytyków, dyrektorów i selekcjonerów festiwali filmowych.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE NA NAJLEPSZY DEBIUT POLSKI

Screenery filmów (z angielskimi napisami) wraz z informacjami zawierającymi polski i jeśli jest angielski tytuł filmu, dane reżysera, producenta, scenarzysty, autora zdjęć, montażysty i aktorów głównych ról należy przysyłać nie później niż do 10 października 2016 roku. Prosimy także o podanie czasu trwania filmu i nośnika, na jakim zostanie przysłana kopia. Zgłoszenia i screenery prosimy przesyłać na adres:

 

21 Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia

Konkurs na Najlepszy Debiut Polski i Film Drugi

Kino Charlie

ul. Piotrkowska 203/205

90-451 Łódź

 

Kopie filmów przyjmujemy do 15 listopada 2016. Prosimy o przysyłanie ich na ten sam adres. Akceptujemy następujące formaty: DCP, Blu Ray, HDcam, Digital Betacam

 

Informacje na temat konkursu:

Katarzyna Tymusz

Kierownik Biura Festiwalowego 

katarzyna@cinergiafestival.pl 

 tel. +48 42 636 00 92

 fax +48 42 636 03 14

 

www.cinergiafestival.pl

 

Sponsor tytularny

Organizatorzy

            

      

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


   

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2012 Agencja Wydarzeń Artystycznych Pro Cinema - Kino Charlie. Wszystkie prawa zastrzeżone.