22 listopada - 30 listopada 2019

Jury Konkursu Polskich Debiutów i Filmów Drugich

Filmy Konkursu Polskich Debiutów i Filmów Drugich oceni Jury pod przewodnictwem Joanny Kos Krauze w składzie: Karolina Bruchnicka, Ryszard Lenczewski i Renata Pajchel.

Joanna Kos KrauzeJOANNA KOS KRAUZE (przewodnicząca jury)

Reżyserka, scenarzystka i producentka. Współautorka obsypanych nagrodami „Papuszy”, „Placu Zbawiciela” i „Mojego Nikifora”. Przewodnicząca Związku Zawodowego Reżyserów Polskich w latach 2013-2018, obecne wiceprzewodnicząca. W latach 2006-2013 Przewodnicząca Sekcji Scenarzystów Polskich, członkini Rady Artystycznej Studia Munka-SFP oraz Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej.

Ekspertka PISF, Silesia Film Fund, Gdynia Film Fund i Euroimages. Jej najnowszy film, „Ptaki śpiewają w Kigali”, został nagrodzony na kilkudziesięciu krajowych i zagranicznych festiwalach, w tym w Karlowych Warach, Chicago, Locarno, Luksemburgu, Kalkucie, Stambule i Gdyni.

 

Karolina BruchnickaKAROLINA BRUCHNICKA

Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi. Laureatka Nagrody dla najlepszej aktorki za rolę w spektaklu dyplomowym „Przebudzenie wiosny” Kuby Kowalskiego na 9. Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Rabacie oraz Grand Prix dla zespołu na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Za swój debiut w filmie „Córce trenera” Łukasza Grzegorzka otrzymała Nagrodę Rising Star na festiwalu Off Camera w Krakowie, Emocje Radia Wrocław i Kryształowy Żagiel na Giżyckim Festiwalu Filmowym. Kolejnym filmem był „Monument” Jagody Szelc. Współpracuje z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu i Teatrem Nowym w Łodzi.

 

Renata PajchelRENATA PAJCHEL

Najbardziej znana polska fotosistka. Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi. Od blisko 50 lat dokumentuje plany zdjęciowe. W jej dorobku znajdują się fotosy do ponad stu polskich filmów. Była obecna z aparatem przy większości dzieł Andrzeja Wajdy, w tym „Ziemi obiecanej” i „Wesela”.

Współpracowała m.in. z Krzysztofem Zanussim, Andrzejem Żuławskim, Januszem Morgensternem, Agnieszką Holland, Andrzejem Barańskim i Witoldem Adamkiem. Podniosła zawód fotosisty do rangi sztuki.